Prowadzenie przedsiębiorstwa wymaga od jego prezesa wiedzy na temat podstawowych reguł prawnych oraz znajomości funkcjonowania polskiego aparatu urzędowego. Niestety, wszystkich niuansów jest tak wiele, że nie każdy jest w stanie samemu poruszać się w polskiej machinie prawnej. Wtedy z pomocą biznesmenowi przychodzi obsługa prawna spółek.
KIEDY PRZYDA SIĘ POMOC PRAWNA?
Wbrew powszechnej opinii, pomoc prawnika nie przydaje się tylko wówczas, gdy jego klient musi wziąć udział w sprawie sądowej. Szerokie kompetencje jurystów powodują, że na życzenie przedsiębiorcy, mogą oni udzielać się praktycznie w każdej dziedzinie funkcjonowania firmy. Dla poparcia tej tezy wystarczy przytoczyć kilka przykładów:
– sporządzanie i opiniowanie umów handlowych oraz prawnych,
– nadzorowanie procedur przetargowych,
– wsparcie w prowadzeniu negocjacji,
– reprezentowanie klienta w kontaktach gospodarczych i w urzędzie,
– redagowanie dokumentacji urzędowej.
Warto pamiętać również o tym, że pomoc prawna przyda się również w zakresie spraw cywilnych, których przedmiotem może być na przykład pozew o odszkodowanie pieniężne. Tyczy się to zarówno przypadków wyłudzenia od klienta rekompensaty finansowej, jak i walki o zadośćuczynienie w razie zniesławienia lub zniszczenia mienia spółki.
JAKIE KORZYŚCI PRZYNOSI OBSŁUGA PRAWNA SPÓŁEK?
Przedsiębiorca, współpracując z fachowymi prawnikami, ma pewność, że sprawy urzędowe są pozostawione w dobrych rękach. Dzięki temu zrzuca ze swoich barków nadmiar obowiązków i może poświęcić więcej czasu budowaniu ekonomicznego rozwoju przedsiębiorstwa.
Przywołany stan rzeczy gwarantuje również zachowanie ciągłości pracy podmiotu gospodarczego nawet w wypadku konfliktów z urzędami lub innymi problemami natury formalnej. Ponadto, kłopoty są rozwiązywane przez profesjonalnego jurystę, który jest w stanie z dystansem spojrzeć na rozpatrywany problem. W ten sposób zdenerwowany biznesmen zyskuje o wiele większą szansę, że jego firma wyjdzie z opresji obronną ręką.
PODSUMOWANIE
Skorzystanie z obsługi prawnej spółek oferuje przedsiębiorcy nie tylko odciążenie od stresu związanego z korespondowaniem z urzędami, ale również gwarantuje płynność pracy firmy. Wszystkie problemy są rozwiązywane przez kompetentnych prawników, którzy ze swoim doświadczeniem i wiedzą są w stanie wypracować dla klienta najlepsze rozwiązanie. Jest to szczególnie ważne w kwestii sporządzania umów handlowych i negocjacji, które są nieodłącznymi elementami życia biznesmena.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z GLC