Kształcenie ustawiczne, czyli proces stałego rozwijania się i doskonalenia swoich kwalifikacji, to jedna z cech współczesnej społeczności. Bez względu na to jakie ma się wykształcenie i jakie uzyskało się specjalizacje, cały czas odczuwamy potrzebę dokształcania się i rozwijania swoich kompetencji. Nie zawsze jest to możliwe, czasem wymaga mnóstwa wyrzeczeń, ale zawsze w ostatecznym rozliczeniu opłaca się w sposób wymierny poprzez, bardzo często, kolejny awans czy lepsze zarobki.
Jak wybrać szkolenie dopasowane do swoich potrzeb?
Platforma E-bit jest wizytówką Instytutu Logistyki i Magazynowania – instytutu badawczego zajmującego się w sposób wszechstronny logistyką oraz elektroniczną gospodarką. Przedmiotem jego działalności są badania oraz usługi doradcze na rzecz przedsiębiorstw, poprawiające funkcjonowanie struktury przedsiębiorstwa oraz łańcuchów dostaw. Instytut na swoją obecną pozycję pracował ponad 50 lat, dlatego dzisiaj zajmuje pozycję leadera w swojej specjalności przekazując zdobytą wiedzę w postaci specjalistycznych szkoleń i doradztwa w tak wąskiej specjalizacji jaką jest logistyka. Cała sfera tej części działalności instytutu obsługiwana jest przez Centrum Transferu Wiedzy.
E-learning i doradztwo
Informacje szczegółowe o ofercie szkoleń i usługach doradczych można znaleźć na stronie www.e-bit.edu.pl. Firma specjalizuje się w takich dziedzinach jak: logistyka, kody kreskowe oraz e-administracja dla e-gospodarki. Dla wszystkich uczestników kursów stacjonarnych oraz kursów e-learning najważniejszą informacją, oprócz zakresu kursu, będzie ich aspekt praktyczny. Część kursów odbywa się bowiem w postaci warsztatów oraz w laboratoriach kształcących praktyczny aspekt przedmiotu. Gry symulacyjne, webcasty, instruktażowe filmy, quizy, platformy IMS to nowoczesne metody praktycznego wdrażania wiedzy i przetwarzania jej w nowych okolicznościach. Tego rodzaju eksperymenty pomagają przyswajać materiał, nawet ten najbardziej skomplikowany.
Szkolenia e-learningowe online i stacjonarne
Szkolenia e-learningowe wdrażane online umożliwiają dostęp do nich kursantom przez 7 dni w tygodniu i 24 godziny na dobę. Metoda ta umożliwia dostęp do platformy w każdym momencie i z każdego miejsca, a przede wszystkim umożliwia dostosowanie tempa nauki do indywidualnych potrzeb i możliwości kursanta. Każdy kurs, również kurs e-learning kończy się certyfikatem.
Równie popularne są szkolenia stacjonarne przygotowane przez instytut. Trenerzy prowadzący kurs teoretyczny i praktyczny umożliwiają zdobywanie zupełnie nowych umiejętności oraz poznawanie innowacyjnych rozwiązań w obszarze logistyki przedsiębiorstwa, kodów kreskowych oraz e-administracji.
Szkolenia mogą mieć charakter otwarty lub zamknięty, wyłącznie na życzenie zleceniodawcy dla określonej grupy osób. Otwarte szkolenia przede wszystkim podnoszą kwalifikacje zawodowe pracowników i to zarówno ich wiedzę teoretyczną jak i umiejętności praktyczne. Struktura szkoleń otwartych stacjonarnych zawiera 20% wiedzy teoretycznej oraz 80% praktyki wdrażającej nowe umiejętności. Tego typu szkolenia poprzez praktyczny ich charakter przede wszystkim zwiększają wydajność pracy zatrudnionych pracowników co przekłada się zawsze na ostateczny wynik działalności gospodarczej. Natomiast sam pracownik podnosząc swoje kwalifikacje staje się konkurencyjny na rynku pracy i zwiększa swoje szanse na awans i lepsze zarobki. Certyfikaty wydawane po ukończeniu kursu są imienne i dotyczą każdego z kursantów indywidualnie, co zwykle otwiera im drogę do awansu w samej firmie i lepszego startu w przyszłości w nowej.
Artykuł powstał we współpracy z https://www.e-bit.edu.pl